ZAPRASZAMY

Film ?Zerwany Kłos?

W czwartek 12 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu o bł. Karolinie Kózkównie pt. ?Zerwany kłos?.
W czasie I wojny światowej, kiedy carskie oddziały dotarły w okolice Tarnowa, 16-letnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Jaki jest sens męczeństwa bł. Karoliny? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia w życiu człowieka i o zwycięstwie miłości nad nienawiścią.

?Kobiety, które kochał Bóg?

Warto dowiedzieć się czegoś więcej o kobietach, które spotykamy w Biblii. Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na losy Izraela.
Na te i inne pytania odpowie nam 18 kwietnia (środa) o godz. 18.00 Maria Miduch, autorka książki pt. Kobiety, które kochał Bóg. Bohaterki jej książki nie są idealne, są słabe, grzeszne ale równocześnie piękne, wybrane i święte. Ich życiorysy są opowieścią o odwadze, sile i zaufaniu Bogu.

Maria Miduch jest doktorem judaistyki i hermeneutyki biblijnej, ponadto magistrem teologii i studiów bliskowschodnich. Będąc Członkiem Stowarzyszenia Biblistów Polskich wykłada język hebrajski i Stary Testament. Zakochana w podróżach ? szczególnie tych do Ziemi Świętej. W swoich książkach w ciekawy sposób łączy zdobytą wiedzę i doświadczenia podróżnika. Serdecznie zapraszamy na spotkanie połączone z promocją książki, które poprowadzi Elżbieta Wiater.

Miejsca święte i nieświęte

W dniu 19 kwietnia (czwartek) na godz.18-tą zapraszamy na trzecią część podróży po Indochinach, tym razem do Wietnamu. W drodze do dawnego Sajgonu zatrzymamy się w bardzo kolorowej świątyni kaodaistycznej i zobaczymy pozostałości sławnych tuneli Vietcongu. Miasto Ho Chi Minh ujawni nam między innymi, dlaczego czasem mówimy: ?ale Sajgon!?. Następny etap to lot do Hajfongu, skąd udamy się na rejs po Ha Long, uznawanej za jedną z najbardziej malowniczych zatok świata. Stąd niedaleko do Hanoi, gdzie piechotą i na rikszach poznamy stare miasto, później kompleks budynków rządowych z mauzoleum Ho Chi Minha i na zakończenie liczącą tysiąc lat Świątynię Literatury.

?Połączenie odebrane? ? ks. Adam Boniecki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, autorem najnowszej książki pt. ?Połączenie odebrane? w środę 25 kwietnia o godz. 18.00. Książka ukazała się w Wydawnictwie Znak.

BEATYFIKACJA HANNY CHRZANOWSKIEJ

W dniu 28 kwietnia 2018 roku, o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się uroczystość beatyfikacji Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Uroczystości będzie przewodniczył ks. kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, delegat Ojca Świętego Papieża Franciszka.

DNI TISCHNEROWSKIE

W dniach od 18 do 21 kwietnia odbędą się w Krakowie, (już po raz osiemnasty), tradycyjne Dni Tischnerowskie. Tematem przewodnim będzie ?WOLNOŚC I SŁOWO?. Impreza, jak zawsze, będzie miała charakter otwarty, a wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.