Msza święta
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w niedzielę 6 maja o godz. 11.30 podczas Mszy św. klubowej, którą odprawi o. Jacek Prusak SJ.
Po Mszy św. zapraszamy do Klubu na herbatę.

***
Spotkania z Biblią. Góra Oliwna
Góra Oliwna należy do pasma wzgórz okalających Jerozolimę od wschodu i stanowi jednocześnie ostatnią barierę oddzielającą miasto od Pustyni Judzkiej. Ze wzgórza można podziwiać wspaniałą panoramę miasta.
Widok taki zapewne rozpościerał się stąd od najdawniejszych czasów - wiedział o tym Pan Jezus, wielokrotnie pokonując to wzniesienie w drodze do Betanii.
Góra stała także na jego drodze, gdy na osiołku triumfalnie wjechał do miasta. Tu także spędził noc poprzedzającą mękę w Ogrodzie Getsemani znajdującym się u podnóża wzniesienia. A dziś? Zapraszamy na nasze spotkanie z dr Marią Kantor w środę 9 maja
o godz.18.


***

" Ukraina leży w Europie"
10 maja (czwartek) o godz. 18 naszym gościem będzie ponownie znany Państwu dziennikarz, historyk, ekspert w tematyce wschodniej, Andrzej Brzeziecki.
Tematem spotkania będzie Ukraina, która "dziś walczy o swoje miejsce w Europie. Siła rosyjskiego sprzeciwu i obojętność krajów Zachodniej Europy sprawiają, że walka ta będzie długa i ciężka. Tymczasem europejskie korzenie Ukrainy sięgają tysiąca lat wstecz. Ukraina była i jest w Europie. Nie tylko czerpała z cywilizacji europejskiej, ale także przyczyniła się do jej tworzenia".


***

Kościół oo. Bernardynów
W sobotę 12 maja o godz.10 spotykamy się na placyku przed kościołem na ul. Bernardyńskiej. Poznamy historię braci mniejszych na naszych ziemiach i historię obiektu. Kościół i klasztor powstał w Krakowie w 1453 r. u stóp Wawelu. Pierwsze drewniane budowle już wkrótce zastąpiono murowanymi, potem po potopie szwedzkim, w miejscu gotyckiego kościoła, wybudowano wczesnobarokowy. Oprowadzenie zapewniają gospodarze obiektu.
Serdecznie zapraszamy.

***


"Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę"
Ojciec Ludwik Wiśniewski, dominikanin, będzie naszym gościem w środę 16 maja o godz. 18.
W duszpasterstwach akademickich, które prowadził, tworzył przestrzeń dialogu bezcenną w czasach PRL-u. Po 1989 roku nie przestał głosić Ewangelii wolności. Do dziś płaci za to wysoką cenę.
Odważna, inteligentna publicystyka o. Ludwika Wiśniewskiego pokazuje, w jaki sposób myśli człowiek wolny, wierzący, że ?tylko prawda nas wyzwoli?.
Najwcześniejszy artykuł w książce "Nigdy nie układaj się ze złem.Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę" pochodzi z 1960 roku, gdy jego autor był młodym klerykiem. Ostatni, napisany w 2017 roku, odnosi się do najbardziej aktualnych problemów Polski i Kościoła. Wszystkie są niezwykle wyraziste.
Spotkanie z o. Ludwikiem Wiśniewskim OP poprowadzi o. Jacek Siepsiak SJ, red. nacz. kwartalnika Życie Duchowe i dyrektor Wydawnictwa WAM.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.


***

Jubileuszowy Rok bł. Salomei
Siostry Klaryski z Krakowa w Jubileuszowym Roku (750 lat od śmierci) bł. Salomei zapraszają do wspólnej modlitwy w czasie nowenny miesięcy. Każdego 19 dnia miesiąca uczestniczy w niej wybrana wspólnota. Klub Inteligencji Katolickiej został zaproszony w sobotę 19 maja. O godz. 17 będzie nabożeństwo majowe a po nim msza św. z okolicznościową homilią naszego kapelana o. Stanisława Łucarza SJ.
Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
W czerwcu będą się modlić katecheci, nauczyciele i wychowawcy, w lipcu Apostolat Margaretka, w sierpniu Duszpasterstwo Trzeźwości itd.
Szczegóły na s. internetowej Sióstr : http://www.klaryski.pl

***
Miejsca święte i nieświęte
Wokół Paryża

?Wracamy do Europy! Na kolejnym spotkaniu zaczynamy podróż wokół Paryża. Na początek podziwiamy katedrę w Metz, potem, trochę polskie, Nancy i na odmianę jakby pruskie Troyes, by wreszcie trafić do jak najbardziej francuskiego Orleanu. Następnie zmienimy nieco otoczenie i zwiedzimy dwa zamki nad Loarą, Chambord i Chenonceau, a zobaczymy dodatkowo jeszcze trzy inne. Naszą podróż przerwiemy w pamiętającym rzymskie czasy Le Mans. Zapraszamy tym razem we wtorek, 22 maja, godz. 18-a.?

KOMUNIKATY

W dniu 24. kwietnia b.r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo ? Wyborcze Klubu Inteligencji Katolickiej w Krakowie. Podczas zebrania zostały wybrane nowe władze Klubu. Do Zarządu zostali wybrani: Joanna Blachnicka, Ireneusz Chrenkoff, Barbara Filkowa, Aneta Gądek ?Moszczak, Adam Leszczyński, Zbigniew Mortek, Erika Stachnik, Stefan Wilkanowicz, Henryk Woźniakowski.
Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Jadwiga Adam, Magdalena Głowacka, Ewa Markowska, Aleksandra Sieniawska.