ZAPRASZAMY

Msza święta


Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w niedzielę 3 czerwca o godz. 11.30 podczas Mszy św. klubowej, którą odprawi o. Stanisław Łucarz SJ. Po Mszy św. zapraszamy
do Klubu na herbatę.

***


?Święty człowiek z krwi i kości?. Brat Albert. Biografia


Brat Albert, jakiego znamy z obrazów i świątobliwych opowieści, jest czuły, miłosierny i troskliwy, ale jednocześnie bardzo nieprawdziwy. Natalia Budzyńska przedstawia nam człowieka z krwi i kości. Uczłowiecza Świętego i pokazuje go takiego, jaki był naprawdę ? surowego, bezpośredniego, twardego, ale równocześnie bezgranicznie kochającego. Był utalentowanym malarzem, który dopiero z czasem zaangażował się w pomoc najbiedniejszym. To jednak nie było łatwe. Musiał mierzyć się z odtrąceniem przez dotychczasowych przyjaciół, nie rozumiejących jego oddania się pracy na rzecz ludzi najuboższych, i niechęcią duchownych, którzy traktowali to jako fanaberię artysty.


Natalia Budzyńska ? dziennikarka ?Przewodnika Katolickiego?, matka Niny i Staszka oraz żona Tomka. Pisała m.in. o ks. Kaczkowskim, Wojciechu Smarzowskim i mamie Jaśka Meli. W Wydawnictwie Znak ukazała się jej książka Matka męczennika, opowiadająca o Mariannie Kolbe.
Zapraszamy na spotkanie połączone z promocją książki 6 czerwca o godz. 18, które poprowadzi Katarzyna Węglarczyk.

***


Spotkania z Biblią. Góra Oliwna


Obecnie Wzgórze Świątynne uchodzi za najświętsze miejsce islamu po sanktuarium Kaaby w Mekce i meczecie Grobu Mahometa w Medynie. Wzgórze to jest święte również dla Żydów i chrześcijan. Tu stał w przeszłości ołtarz Abrahama i obie świątynie żydowskie, tutaj nauczał Jezus. A jak jest teraz? Zapraszamy na wykład dr Marii Kantor w środę 13 czerwca o godz.18.

***

 

Miejsca święte i nieświęte


Wokół Paryża. Cz. 2


Zapraszamy 19 czerwca, we wtorek, o godz. 18-ej, na drugą część podróży wokół Paryża. Zaczynamy od Mont St. Michel, drugiej po stolicy atrakcji turystycznej Francji. Potem zajrzymy do słynnych kurortów nad kanałem La Manche, skąd blisko do Caen, gdzie zobaczymy m. in. dwie wspaniałe świątynie romańskie oraz do Bayeux, miasta znanego z pięknej katedry i wyjątkowego gobelinu. Kolejny punkt to słynna plaża Omaha, miejsce lądowania aliantów. Na zakończenie jeszcze trzy pełne zabytków miasta, czyli Rouen, Arras i Amiens; w tym ostatnim największa gotycka katedra we Francji.

 

PODZIĘKOWANIE

Pragniemy gorąco podziękować za wieloletnią opiekę i posługę duszpasterską naszemu Kapelanowi o. Stanisławowi Łucarzowi SJ. Przypominamy, że Ojciec Stanisław został w Klubie powitany na Prezydium dnia 18 września 2012 roku. Oprócz comiesięcznej mszy św. i starannie przygotowanych homilii, które nam głosił, prowadził dla nas rekolekcje, wygłaszał wykłady oraz przewodniczył w Wielkim Poście w celebrowanej poza Krakowem Drodze Krzyżowej. Ojciec Stanisław towarzyszył nam w corocznej pielgrzymce KIK-ów na Jasną Górę i na jednej z nich wygłosił referat. Nasz Kapelan brał udział w posiedzeniach Zarządu i chętnie służył pomocą i dobrą radą. Będziemy nie tylko pamiętali o tym, co dla nas zrobił, ale chcemy otoczyć Ojca Stanisława naszą modlitwą.
Przełożony południowej prowincji Jezuitów o. Jakub Kołacz SJ delegował o. dr Stanisława Łucarza SJ do posługi w Atenach.

***************************


Od 26 czerwca do 14 września przerwa wakacyjna.
Wszystkim Członkom i Sympatykom Klubu życzymy dobrego wypoczynku.
Do zobaczenia po wakacjach!