ZAPRASZAMY

 

Msza św.

W niedzielę 4 listopada o godz. 11.30w kościele pw. św. Andrzeja przy ul. Grodzkiej Ksiądz Kapelan odprawi Mszę św. klubową w intencji zmarłych śp. Członków Klubu i w 23. rocznicę śmierci śp. Andrzeja Potockiego, wieloletniego prezesa Klubu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. zapraszamy do Klubu na herbatę.

***

Wieczór literacko - muzyczny

"100 lat ? ku wolności"

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę serdecznie zapraszamy na wieczór literacko ? muzyczny, który odbędzie się w dniu 7 listopada br. o godz. 18.30. W programie wieczoru utwory poetyckie recytowane przez Jacka Lecznara przeplatane pieśniami patriotycznymi w wykonaniu Akademickiego Chóru Organum pod dyrygenturą Bogusława Grzybka.

***

Spotkania z Biblią.

Faryzeusze i saduceusze w Biblii

Kim byli faryzeusze i saduceusze w Palestynie w czasach Chrystusa? Jakie były różnice i podobieństwa między nimi? Dlaczego Jezus zwracał uwagę na ich niewłaściwe postawy? Na 2 część spotkania z panią dr Marią Kantor zapraszamy w środę dn. 14 listopada o godz. 18.00.

 ***

Miejsca święte i nieświęte

Stambuł

W czwartek 22 listopada o godz. 18-ej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyku ?Miejsca święte i nieświęte?. Kontynuujemy naszą podróż po Turcji i zawitamy do miasta wyjątkowego, do Stambułu. Miasto wyjątkowe, bo jedyne położone na dwóch kontynentach. Zobaczymy pozostałości z dwóch wcześniejszych okresów jego historii, czyli rzymskiego i bizantyjskiego oraz przede wszystkim zabytki z czasów osmańskich. Serdecznie zapraszamy! 

***

XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Klubów Inteligencji Katolickiej na Jasną Górę

 W sobotę 17 listopada zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce Klubów do Częstochowy. Członkowie KIKów z całej Polski zbierają się przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani,
by dziękować Bogu i prosić Go o umocnienie na kolejny rok pracy.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

09.30 ? Msza św.w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej pod przewodnictwem ks. bp. dra Krzysztofa Wętkowskiegoi koncelebrowana przez kapelanów Klubów;

11.30 ? 13.30 wykłady w Kaplicy Różańcowej:

11.30 ? 12.30 ks. bp Krzysztof Wętkowski ? ?Kościół ? Państwo Polskie: 1918 ? 2018?,

12.30 ? 13.30 red. Jacek Dziedzina ?Gość Niedzielny? - ? Kościół przyszłości ? wszystko  od nowa ??.

13.45? Modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

14.00 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich? prowadzi KIK Płocki złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II;

Odjazd autokaru w sobotę 17  listopada o godz. 6.30 rano z parkingu przed Domem Turysty (obecnie Hotel Wyspiański) przy ul. Kopernika.

Zapisy i wpłaty 45,- zł od osoby do 8 listopada w sekretariacie w godzinach dyżurów.

***

Miejsce Kościoła katolickiego w Unii Europejskiej

Bp prof. Tadeusz Pieronek

W środę 28 listopada o godz. 18.00 spotkamy się w Klubie z naszym gościem bp Tadeuszem Pieronkiem.  Sylwetki księdza profesora nie trzeba przedstawiać, gdyż jest nam dobrze znany i szanowany. W Klubie wystąpi jako Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowych Konferencji pt. ?Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej?. Funkcję tą pełni od 2001 roku. W tym roku konferencja odbyła się już po raz 18-ty w dniach 5-6 października  i nosiła tytuł ?Perspektywy Rozwoju Unii Europejskiej?. Ksiądz Biskup przybliży nam współczesny  obraz Kościoła katolickiego w Unii Europejskiej, jaki zarysował się
w wypowiedziach uczestników konferencji.

GRATULACJE

Miło nam poinformować, że pan Stefan Wilkanowicz został uhonorowany przez Miasto Kraków imienną ławeczką na Plantach (w ramach tegorocznej edycji projektu Kody Miasta/Kraków ? Miasto Literatury UNESCO i rozpoczynającego się Festiwalu Conrada.

Ławeczka  zlokalizowana jest koło fontanny między Sławkowską a Barbakanem.

KOMUNIKATY

W związku z wprowadzeniem ochrony danych osobowych RODO uprzejmie prosimy o zwrot wypełnionych ankiet do Klubu pocztą, mailem lub osobiście.

***

Osoby zainteresowane zdjęciami z uroczystości jubileuszowych 60-lecia KIK-u mogą złożyć zamówienie w sekretariacie Klubu.

 

GODZINY DYŻURÓW

We wszelkich sprawach klubowych zapraszamy do sekretariatu Klubu w godzinach dyżurów czyli w czwartki od 17.00 do 18.00 oraz na godzinę przed spotkaniami organizowanymi na Siennej w inne dni tygodnia.

 

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

Bardzo dziękuję tym członkom Klubu, którzy regularnie opłacają składki oraz wszystkim, którzy przekazują darowizny.

Przypominam, że składki członkowskie dla osób pracujących wynoszą 10 zł, a dla emerytów 5 zł miesięcznie. Ponieważ składki i darowizny stanowią jedyny dochód Klubu, bardzo gorąco apeluję do członków Klubu o regularne płacenie składek.