Drukuj
Odsłony: 149

ZAPRASZAMY

 

Msza święta

Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w niedzielę 2 lutego o godz. 11.30 do kościoła ss. Klarysek pw. św. Andrzeja przy ul. Grodzkiej. Mszę św. odprawi nasz kapelan o. Piotr Janik SJ. 

Po mszy św. spotkamy się w Klubie na wspólne kolędowanie przy herbacie.

 

Spotkania z Biblią. Izrael ? moja ostatnia wyprawa                                               

Pani dr Maria Kantor podjęła kolejną wyprawę do Ziemi Świętej. Pragnie podzielić się z nami swoim doświadczeniem, wiedzą
i przeżyciami. Prelekcji będzie towarzyszył pokaz zdjęć  z najnowszej podróży ? Izrael - Anno Domini 2020. 

Zapraszamy w środę, 12 lutego o godz. 17.00.

 

Po co kolejne święto w Kościele katolickim?

W poprzednim Biuletynie znalazła się krótka informacja, że we wrześniu w ubiegłym roku Papież Franciszek ogłosił w Liście Apostolskim w formie motu proprio ?Aperuitillis? decyzję wprowadzenia nowego święta. Odtąd  w kalendarzu liturgicznym III Niedziela Zwykła będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. O potrzebie wprowadzenia przez Ojca Świętego nowego święta w całym Kościele oraz o Liście Apostolskim będzie  mówił 13 lutego (czwartek) o godz. 18.00 ks. dr Wojciech Węgrzyniak, pracownik naukowy Papieskiego Uniwersytetu JPII. Zaproszony gość jest obecnie kanonikiem E.C. Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny. 

Serdecznie zapraszamy!

Sztuka Krakowa doby II Rzeczypospolitej: malarstwo,
rzeźba i rzemiosło artystyczne

W kolejnym wykładzie, w środę 19 lutego o godz. 18.00, prof. Bogusław Krasnowolski będzie kontynuował szeroko omawiany na poprzednim spotkaniu temat dotyczący architektury i urbanistyki. 

Wykładowca opowie o różnych kierunkach sztuki  w Krakowie w dobie II Rzeczypospolitej, o malarstwie, rzeźbie i innych rzemiosłach artystycznych. Dowiemy się jaką rolę w tym czasie pełniła Akademia Sztuk Pięknych i co nowego do sztuki wnosiło pokolenie młodych radykałów. Dalej czym była grupa ?konserwatywna? oraz grupa ?awangardowa?. Tak jak poprzednio, wykład będzie bogato ilustrowany zdjęciami. 

Zapraszamy!

Miejsca święte i nieświęte

W ramach cyklu  Miejsca święte i nieświęte  zapraszamy 27 lutego, w czwartek, o godz. 18.00, na drugą część podróży po Sycylii. Zobaczymy między innymi greckie i rzymskie zabytki w Syrakuzach; wyjedziemy na Etnę, by pospacerować po jej kraterach; będziemy podziwiać widoki z Taorminy i zakończymy podróż w Cefalu, które znane jest ze wspaniałej normańskiej katedry.
Zapraszamy!

INFORMACJA

Informujemy, że zgodnie z zapowiedzią od  lutego będzie można Biuletyn odbierać na portierni przy ul. Siennej 5, w godz. 9.00- 20.00. 

Dziękujemy członkom, którzy zdecydowali się odbierać Biuletyn w Klubie. Jednocześnie czekamy na informację od pozostałych członków  o formie dostarczania Biuletynu.