Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
wszystkim Członkom i Sympatykom Klubu życzymy, 

by Jezus narodzony w betlejemskiej stajence 

przytulił każdego z nas do siebie
i hojnie błogosławił w Nowym Roku 2020. 

Zarząd

**************************************

ZAPRASZAMY

Msza święta

Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w niedzielę 1 grudnia
o  godz. 11.30
do kościoła ss. Klarysek pw. św.  Andrzeja przy ul. Grodzkiej. Mszę św. odprawi nasz kapelan o. Piotr Janik SJ. 

Po mszy św. spotkamy się w Klubie przy herbacie.

 

Architektura i urbanistyka Krakowa doby II Rzeczypospolitej (1918-1939)

W kolejnym wykładzie, w środę 4 grudnia o godz. 18.00, prof. Bogusław Krasnowolski będzie mówił o wielkich planach urbanistycznych prezydenta Juliusza Lea dla Krakowa w okresie międzywojennym. Dowiemy się, co 

z bardzo ambitnych planów udało się zrealizować, dalej jaką rolę odegrała ?szkoła krakowska? w architekturze miejskiej. Tak jak poprzednio, wykład będzie bogato ilustrowany. Zapraszamy!

 

Spotkania z Biblią

Dynamiczny przekład Psalmów

Dynamiczne tłumaczenie Psalmów, to znaczy jakie? Na czym ono polega? Czym różni się od klasycznego przekładu, czy jest lepsze od niego? Jaki cel przyświeca tym, którzy podejmują się po raz kolejny tłumaczenia najbardziej popularnych ksiąg Biblii? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć na kolejnym spotkaniu z dr Marią Kantor. Będzie to kontynuacja poprzedniego wykładu poświęconego treści i formie Psalmów, które weszły do kanonu Pisma Świętego. Na spotkanie zapraszamy w środę 11 grudnia o godz. 17.00.

 

 ?90 lat minęło jak jeden dzień??

Spotkanie z o. Leonem Knabitem OSB

26 grudnia o. Leon Knabit kończy 90 lat. Z Klubem jest związany już od 1975 roku i  spotykał się z nami z małymi przerwami przez 44 lata. Początkowo były to cykle wykładów; pierwszy na temat ?Służby Bogu i bliźniemu
w trudnościach dnia codziennego?. Pamiętamy i zapraszamy na spotkanie
z Jubilatem w środę 18 grudnia o godz. 18.00.

 

Miejsca święte i nieświęte. Obrazki z Włoch - Mediolan i Genua

Zwiedzając  Miejsca święte i nieświęte  kontynuujemy naszą podróż po północnych Włoszech. Zapraszamy w czwartek, 19 grudnia o godz. 18.00 do dwóch dużych i ważnych miast, czyli do Mediolanu, gdzie podziwiać będziemy między innymi słynną katedrę i do Genui, stolicy dawnej republiki kupieckiej. Wstąpimy także do kilku mniejszych miast, mianowicie do San Remo, Rapallo i Portofino.