Drukuj
Odsłony: 242

ZAPRASZAMY

Msza św. i Święcone

Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w niedzielę 5 maja o godz. 11.30. Mszę św. odprawi nasz kapelan o. Piotr Janik SJ. Po mszy św. spotkamy się w Klubie na tradycyjnym Święconym (mile widziane domowe wypieki).

 

Spotkania z Biblią.?Symbolika w Księdze Ezechiela?

Nasze spotkania z prorokami zaczęliśmy od św. Jana Chrzciciela, którego Żydzi mieli za proroka; a więc kim byli prorocy? Po czym ich poznawano?
I tak stopniowo zapoznajemy się z ich metodami przekazywania słowa Bożego. Teraz poznamy charakterystykę symboliki prorockiej w Księdze Ezechiela (trzecia z ksiąg proroków większych Starego Testamentu). Serdecznie zapraszamy w środę 8 maja o godz. 18.00.

 

?Ochrona dzieci w Kościele po watykańskim szczycie?

W czwartek 9 maja o godz. 18.00naszym gościem będzie ponownie o. Adam Żak SJ, który w latach 1996-2002 sprawował funkcję przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Od 2013 roku jest koordynatorem ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski.

Ojciec Adam Żak z pokorą i pełnym oddaniem pracuje nad tym, aby odpowiedź Kościoła w Polsce na wykorzystywanie seksualne małoletnich była profesjonalna i zgodna z duchem Ewangelii. Uważa ?przejrzystość? w działaniu Kościoła za wartość, i to wartość ewangeliczną, o czym wspomina w najnowszej książce, która ukazała się w wydawnictwie WAM
w Krakowie w 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

 

 ?Moja Fatima? ? projekcja filmu 

W środę, 15 maja o godz. 18.00zapraszamy na  krótki film pt. Moja Fatima, który wspólnie obejrzymy wraz z reżyserką Jadwigą Klimkowicz oraz aktorem Piotrem Piechą.  Siostra Łucja wspomina swoje przeżycia z dzieciństwa. Film stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, jaką rolę  w dzisiejszym świecie pełni modlitwa, czy jest jeszcze wartością. O tym mówią pielgrzymi udający się do Fatimy. Czego tam szukają?

Po projekcji będzie można porozmawiać z zaproszonymi gośćmi i otrzymać pamiątkową płytę.

 

?Przystanek Jezus? podczas festiwalu Woodstock

Ks. Grzegorz Szczygieł MS jest misjonarzem saletynem, rekolekcjonistą
i wychowawcą młodzieży, także poprzez muzykę. Od ubiegłego roku pełni obowiązki redaktora naczelnego dwumiesięcznika La Salette.

Od kilku lat ks. Grzegorz uczestniczy w ?Przystanku Jezus?. Co to takiego? Otóż Przystanek Jezus to chrześcijańska inicjatywa od blisko dwudziestu lat organizowana w trakcie trwania festiwalu Woodstock. Każdego roku ponad 500 ewangelizatorów, księży, sióstr zakonnych, kleryków, a przede wszystkim osoby świeckie, angażują się w tę ?imprezę?. Oprócz dużej ilości szczerych, nierzadko trudnych rozmów i wielu spowiedzi, młodzi ludzie bawią się, tańczą i śpiewają. Czy obecność na festiwalu ewangelizatorów ma sens i czy warto ponosić trud zorganizowania ?Przystanku Jezus??
Na spotkanie zapraszamy w środę 22 maja o godz. 18.00.

 

Miejsca święte i nieświęte.Czechy

W ramach cyklu Miejsca święte i nieświętezapraszamy 23 maja,
w czwartek o godz.
18.00na spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami. Podróż rozpoczniemy na południu Czech, gdzie wstąpimy do Telcza i Slavonic, dwóch niewielkich miast z dobrze zachowanymi fasadami kupieckich domów. Potem odwiedzimy zamki i kościoły w kilku większych miastach. Będą to kolejno: Hluboka, Czeski Krumlov, Czeskie Budziejowice, Tabor, Trzeboń i Jindrichuv Hradec.  Podróż zakończymy na północy Czech podziwiając kilka atrakcji czeskiej przyrody. Zapraszamy!

Z ŻYCIA KLUBU

W sobotę 13 kwietnia Klub pojechał, tradycyjnie przed Niedzielą Palmową, do Ludźmierza na wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej. Jeszcze przed mszą św. w kaplicy św. Jana Pawła II siostra zakonna przedstawiła nam w skrócie historię powstania Ludźmierskiego Sanktuarium. Po mszy św., którą sprawował o. Piotr Janik SJ, celebrowaliśmy Drogę Krzyżową
z rozważaniami przygotowanymi przez naszego kapelana. Po niej wyruszyliśmy jeszcze do Stacji Różańcowych odmawiając wspólnie różaniec. W końcu czekał na nas ciepły posiłek, po którym wróciliśmy do Krakowa. Chociaż pogoda nie rozpieszczała nas, wszyscy pielgrzymi byli bardzo zadowoleni ze wspólnego uczestnictwa w przygotowaniu  do świętowania Paschy.