Drukuj
Odsłony: 243

ZAPRASZAMY

Film ?Droga Krzyżowa z Papieżem Franciszkiem?

W czwartek 4 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu pt. Światowe Dni Młodzieży ? Kraków 2016 ?Droga Krzyżowa z Papieżem Franciszkiem?. Autorem rozważań Drogi Krzyżowej jest abp Grzegorz Ryś, reżyseria Mateusz Polit.

Msza św. klubowa

W niedzielę 7 kwietnia o godz. 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja przy ul. Grodzkiej nasz kapelan  o. Piotr Janik SJ odprawi mszę św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a po mszy św. tradycyjnie do Klubu na spotkanie przy herbatce.

Spotkania z Biblią

W cyklu Spotkania z Biblią pani Maria Kantor przedstawi ?Symbolika w życiu proroków?. Prorocy jako posłańcy Boga stosowali różne metody, by przekazać Bożeprzesłanie dla ludu Izraela. Serdecznie zapraszamy 10 kwietnia (środa) o godz. 18.00.

 Walne Zebranie Sprawozdawcze

11 kwietnia zapraszamy na Walne Zebranie Sprawozdawcze rozpoczniemy o godz. 17.00 mszą  św. w kościele pw. św. Barbary. którą odprawi o. Piotr Janik SJ. Po mszy św. o godz. 18.00 dalszy ciąg zebrania.

Szczegółowa informacja na Zaproszeniu.

Droga Krzyżowa - Ludźmierz

W sobotę 13 kwietnia, przed Niedzielą Palmową, zapraszamy na wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej. Tym razem wybieramy się do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu. Odjazd autokaru o godz. 7.30 (punktualnie!) z parkingu przed dawnym Domem Turysty przy ul. Kopernika.

Nasz pobyt rozpoczniemy mszą św., którą odprawi nasz kapelan o. Piotr Janik. Następnie obejrzymy krótki film o sanktuarium w Ludźmierzu, a potem udamy się na Drogę Krzyżową wokół bazyliki. O 12.30 przewidziany jest posiłek w jadłodajni ?Tęcza?, po którym wybierzemy się jeszcze na Dróżki Maryjne.

Zapisy i wpłaty 55 zł od osoby (podróż +posiłek +ubezpieczenie +ofiara) przyjmowane są w sekretariacie Klubu w godzinach dyżurów do dnia 7 kwietnia br.

?Biblio, ojczyzno moja??

Serdecznie zapraszamy do Klubu 24 kwietnia, w środę o godz. 18.00 na wykład Janusza Poniewierskiego pt. ?Biblio, ojczyzno moja?? Będzie to druga część czyli kontynuacja  ?Podstaw duchowości biblijnej?. Janusz Poniewierski jest znanym dobrze w naszym środowisku publicystą katolickim, autorem i redaktorem wielu książek. Sam siebie określa jako ?miłośnik Biblii, w tym również i Starego Testamentu?. Przez wiele lat był kierownikiem działu religijnego ?Tygodnika Powszechnego? oraz redaktorem miesięcznika ?Znak?.  

Miejsca święte i nieświęte. Rumunia. Mołdawia

W ramach cyklu Miejsca święte i nieświięte  na drugą część podróży po Rumunii zapraszamy 25 kwietnia, w czwartek, o godz. 18.00. Na początku odwiedzimy położony na północy okręg Marmarosz, w tym między innymi jego stolicę Baia Mare, słynny wesoły cmentarz w Sapanta oraz klasztor Barsana. Następnie po drugiej stronie Karpat wjedziemy do Bukowiny, gdzie zobaczymy wyjątkowe, malowane cerkwie. Będą to kolejno: Humor, Voronet, Moldovita i Sucevita. Potem czeka  nas krótka podróż przez Republikę Mołdawii, po czym wracamy do rumuńskiej części Mołdawii, gdzie wstąpimy do Jassy.  Podróż zakończymy w Kluż-Napoce. Zapraszamy!

 Z ŻYCIA KLUBU

Informujemy, że w tym roku laureatami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała zostali:

Abp Henryk Muszyński, prymas-senior, za twórczość teologiczną, biblistyczną Adam Bartosz, prezes Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej
w Tarnowie za działalność społeczną.

W uroczystości wręczania nagród, która odbyła się 1 marca br. w Urzędzie Miasta Krakowa, z ramienia Klubu uczestniczył prezes Zbigniew Mortek.

***

1 marca br. obchodzono Światowy Dzień Modlitwy. Chrześcijanki na całym świecie modliły się za wykluczonych. Tematem tegorocznego spotkania, pod hasłem ?Pójdźcie ? oto wszystko jest gotowe?, było wykluczenie społeczne. Co roku liturgię przygotowują chrześcijanki z innego kraju, w tym roku były to Słowenki. W nabożeństwie, w kościele Ewangelicko-Metodystycznym przy ul. Długiej 3 uczestniczyły:  Joanna Blachnicka, Barbara Filkowa i Erika Stachnik.

***

 Informujemy, że  na przełożoną sióstr Klarysek w Krakowie została wybrana Matka Elżbieta Sander OSC.

Na rektora Wyższego Seminarium Duchownego powołano ks. dr Andrzeja Tarasiuka.

Zarząd Klubu wyżej wymienionym przesłał stosowne  gratulacje.

KOMUNIKAT

 Informujemyże w dniach 17.04. ? 22.04 będzie przerwa świąteczna
w działalności Klubu.