Drodzy Członkowie i Sympatycy Klubu!

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
składamy Wam i Waszym rodzinom najserdeczniejsze życzenia,
niech przychodzący Zbawiciel zagości w Waszych sercach

 i w Waszych rodzinach, niech wnosi  dobro i pokój
wraz z błogosławieństwem na każdy dzień
Nowego Roku 2019

 

ZAPRASZAMY

Spotkania z Biblią.

?Znaczenie i symbolika ofiar składanych w Świątyni Jerozolimskiej?

Ofiary składane w Świątyni Jerozolimskiejmiały na celu uwielbienie Jahwe i wejście z Nim w komunię lub dziękczynienie, oczyszczenie, ekspia­cję za grzechy,  lub świętowanie. Na spotkanie z panią dr Marią Kantor serdecznie zapraszamy w środę dn. 12 grudnia o godz. 18.00.

 

Wystawa ?Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego?

Kilka muzeów w Polsce przygotowało ekspozycje z okazji odzyskania niepodległości. Ta w Krakowie różni się od nich ścisłym związkiem z myślą historyczną Józefa Piłsudskiego.

Wielu artystów współodczuwało niewolę i przeżywało wydarzenia
w sposób podobny do Marszałka ? i to właśnie ich prace będziemy oglądać, a także mundury, mapy, broń, odznaczenia  i medale, oraz archiwalne fotografie.
Zapraszamy na zwiedzanie 8 grudnia (sobota) o godz. 12.00,  zbiórka  o godz. 11.45. Cena biletu wraz z przewodnikiem 12 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy do dnia 6.12.2018r w sekretariacie Klubu podczas dyżurów.

   

?Kondycja moralna Kościoła w Polsce w XXI wieku?

Ojciec Józef Puciłowski OP, dominikanin, historyk, historyk Kościoła, publicysta będzie naszym gościem w czwartek 13 grudnia o godz. 18.

Autor publikuje na łamach miesięcznika katolickiego Więź, Tygodnika Powszechnego, W drodze i innych. Znany z bezkompromisowego, krytycznego myślenia, wyrażania swoich poglądów bez ogródek. Zajmuje się tematyką historii Kościoła w Polsce i na Węgrzech oraz kondycją moralną Kościoła i jego funkcjonowaniem  we współczesnym społeczeństwie. Jego rozważania, to medytacje na tematy moralne, o wartościach i ich realizacji w codziennym życiu.

Serdecznie zapraszamy!

   

Grecja ? śladami św. Pawła

W cyklu Miejsca święte i nieświęte20 grudnia, czyli w czwartek
o godz. 18.00, będziemy wędrować  dalej śladami  św. Pawła, tym razem po Grecji. Podróż rozpoczynamy w Salonikach, by następnie przenieść się do starożytnych miejsc takich jak: Delfy, Olimpia, Korynt, Epidauros, Mykeny, Knossos, czy ateński Akropol. Wiele z nich odwiedził św. Paweł w czasie swoich misyjnych wypraw. Na zakończenie wstąpimy jeszcze do słynnych Meteorów i wrócimy w okolice Salonik.

Serdecznie zapraszamy!