BIULETYN

Nr 149/2018 Luty

Spis treści
1. Zapraszamy
2. Komunikaty
3. Zebrania sekcji, spotkania, dyżury

 

ZAPRASZAMY

Pomoc chrześcijanom na Bliskim i Środkowym Wschodzie

W czwartek 1 lutego o godz. 18 naszym gościem będzie biskup Pascal Gollnisch, od 2010 r. dyrektor stowarzyszenia L'Oevre d'Orient. "Dzieło Wschodu" jest to kościelne stowarzyszenie świeckich we Francji, działające od 1856 roku. Ma na celu niesienie pomocy chrześcijanom na Bliskim i Środkowym Wschodzie. Swoją pomocą obejmuje chrześcijan w niemal 20 krajach tego regionu. W spotkaniu uczestniczą biskup Pascal Gollnisch, , ks. prof. Jan Żelazny, wykładowca UP JPII, prowadzenie Henryk Woźniakowski

Spotkanie z Biblią

W środę 7 lutego o godz. 18.00 spotykamy się z dr Marią Kantor, która będzie kontynuować relacje ze swojego pobytu w Izraelu na przełomie roku 2017/2018. Tym razem przeniesiemy się do Starego Miasta w Jerozolimie. Serdecznie zapraszamy.

Msza św.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w niedzielę 4 lutego o godz. 11.30 podczas Mszy św. klubowej, którą odprawi o. Piotr Nyk OCD. Po Mszy św. zapraszamy do Klubu na herbatę

Czy idee ks. Piotra Skargi są aktualne w XXI wieku ?

Zapraszamy na spotkanie z Henrykiem Salą – Bratem Starszym Arcybractwa Miłosierdzia pod wezwaniem Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, który przybliży idee, historie oraz aktualne przesłanie założyciela Arcybractwa ks. Piotra Skargi. Po spotkaniu będzie możliwość zwiedzenia: sali portretowej ,skarbca i zabytkowych piwnic.

Miejsca święte i nieświęte

Zapraszamy do Tajlandii, a dokładniej do Bangkoku, w którym mieszka co czwarty obywatel tego kraju. Na początku odwiedzimy dwie świątynie buddyjskie, czyli Złotego Buddy i Leżącego Buddy. W przerwach będziemy spacerować w dzień i wieczór gwarnymi ulicami Chinatown. Następnie udamy się do Świątyni Szmaragdowego Buddy i Wielkiego Pałacu Królewskiego. Czeka nas również rejs po rzece Chao Praya i kanałach Thonburi oraz wspinaczka do Świątyni Złotej Góry. Na zakończenie przejażdżka tuk-tukiem po nocnym Bangkoku i jeszcze krótka wizyta w Pattayi, słynnym kurorcie.

Czy w czasach konsumizmu i hedonizmu potrzebny jest nam Wielki Post ?

Zapraszamy na spotkanie we wtorek 27 lutego z naszym kapelanem o. Stanisławem Łucarzem SJ, który spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy i dlaczego współczesnemu człowiekowi potrzebny jest Wielki Post.

Tadeusz Mazowiecki – chrześcijanin i demokrata

Związek polityki i religii był bardzo silnie obecny w życiu i karierze politycznej Tadeusza Mazowieckiego - jednocześnie polityk ten podkreślał konieczność rozdzielenia polityki od religii. Mawiał, że jest chrześcijaninem i demokratą, ale nie jest chrześcijańskim demokratą. Czy rzeczywiście? Czy był konsekwentny w swych wyborach?

O tym w środę 28 lutego o godz. 18 opowie nam Andrzej Brzeziecki, który był wieloletnim asystentem Tadeusza Mazowieckiego. Autor jest historykiem, dziennikarzem o szerokim wachlarzu zainteresowań, ekspertem w tematyce wschodniej. Jest red. nacz. "Nowej Europy Wschodniej", autorem wielu książek i artykułów. W roku 2016 został uhonorowany Nagrodą im. Jerzego Turowicza za książkę "Mazowiecki. Biografia naszego premiera". Książka ta była także w finale nagród historycznych im. Kazimierza Moczarskiego oraz im. Jana Długosza. Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

KOMUNIKATY

Składki członkowskie

Bardzo dziękuję tym członkom Klubu, którzy regularnie opłacają składki oraz wszystkim, którzy przekazują darowizny. Przypominam, że składki członkowskie dla osób pracujących wynoszą 10 zł, a dla emerytów 5 zł miesięcznie. Ponieważ składki i darowizny stanowią jedyny dochód Klubu, bardzo gorąco apeluję do członków Klubu o regularne płacenie składek. .

Elektroniczna wersja Biuletynu

W związku ze wzrostem kosztów przesyłki pocztowej Biuletynu prosimy o zgłoszenie do Sekretariatu Klubu informacji, komu można przesyłać nasz program mailem. Prosimy o podanie adresu mailowego.

Przypominamy, że KIK ma swój profil na Facebooku:

Przypominamy, że KIK ma swój profil na Facebooku: https://www.facebook.com/klubinteligencjikatolickiejwkrakowie/
Można tam zaglądać bez konieczności logowania lub posiadania własnego konta na portalu. Zachęcamy do licznych odwiedzin i polubień oraz prosimy o wszelkie sugestie, dzięki którym nasz profil uzyska pożądany kształt, a w szczególności pożądaną treść i szatę graficzną

 

ZEBRANIA SEKCJI, SPOTKANIA, DYŻURY

We wszystkich sprawach klubowych zapraszamy do sekretariatu Klubu w godzinach dyżurów czyli w czwartki od 17.00 do 18.00 oraz na godzinę przed spotkaniami organizowanymi na Siennej w inne dni tygodnia