BIULETYN

Nr 147/2017 Grudzień

Spis treści
1. Zapraszamy
2. Podziękowania
3. Komunikaty
4. Zebrania sekcji, spotkania, dyżury

Znalezione obrazy dla zapytania szopka czarno biała szkic

Drodzy Członkowie i Sympatycy Klubu!
Pełnych ciepła, pokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia
oraz zdrowia, pomyślności i Błogosławieństwa Bożego
w Nowym 2018 Roku życzy
Zarząd

 

ZAPRASZAMY

Msza św.

3 grudnia o godz. 11.30 podczas wprowadzającej nas w Adwent Mszy św. klubowej, którą odprawi Ksiądz Kapelan, o. Stanisław Łucarz SJ. Po Mszy św. zapraszamy do Klubu na herbatę. .

***

Na wieczór wspomnień o śp. ks. Mieczysławie Turku zapraszamy we wtorek 12 grudnia o godz. 18.00. W czasie wieczoru pokażemy film zatytułowany "Ksiądz Mieszek", wyprodukowany przez kanał religia.tv w 2009 roku. Pamiętamy, że ksiądz Mieczysław odszedł od nas 17 października bieżącego roku w wieku 94 lat. Był wieloletnim katechetą i duszpasterzem. Naszymi gośćmi będą: dr Maciej Tomaszewski (przyjaciel i rówieśnik księdza), Maciej Radwański, Maciej Wandzilak i Janusz Poniewierski. Spotkanie poprowadzi Henryk Woźniakowski.

W środę 13 grudnia o godzinie 18.00 zapraszamy na wykład dr Marii Kantor zatytułowany z cyklu "Spotkania z Biblią" zatytułowany "Adwentowe oczekiwanie Maranatha".

W środę 13 grudnia o godzinie 18.00 zapraszamy na wykład dr Marii Kantor zatytułowany z cyklu "Spotkania z Biblią" zatytułowany "Adwentowe oczekiwanie Maranatha".

Kontynuując spotkania z cyklu "Miejsca święte i nieświęte" zapraszamy do dwu najstarszych chrześcijańskich krajów. Na początek we wtorek 19 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Gruzji. Rozpoczniemy nasz objazd w nadmorskim Batumi. Następnie odwiedzimy dwa bardzo różne miejsca, czyli stary klasztor Gelati i o wiele nowsze Muzeum Stalina w Gori. Zobaczymy też wykute w skałach miasto Uplisciche. Potem naszym celem będą góry Kaukazu, a szczególnie wyjątkowo położony klasztor Gergeti. Na zakończenie dawna stolica, czyli Mccheta i obecna, czyli Tbilisi oraz wizyta w Kachetii, krainie znanej z produkcji wina. Do Gruzji wrócimy na krótko po zwiedzeniu Armenii, ale to stanie się na następnym spotkaniu. Zapraszamy!

 

PODZIĘKOWANIA

Poniżej zamieszczamy przesłane przez Arcybiskupa Nominata Metropolitę Łódzkiego Grzegorza Rysia podziękowanie za złożone gratulacje i życzenia z okazji nominacji na urząd Metropolity Łódzkiego.

KOMUNIKATY

3 grudnia o godz. 7.00 chór ORGANUM, będzie uczestniczył we mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (transmitowanej przez 1 program Telewizji Polskiej).

W dniach od 20.12.2017 do 04.01.2018 r. Klub będzie nieczynny ze względu na przerwę świąteczno - noworoczną.

Składki członkowskie

Bardzo dziękuję tym członkom Klubu, którzy regularnie opłacają składki oraz wszystkim, którzy przekazują darowizny. Przypominam, że składki członkowskie dla osób pracujących wynoszą 10 zł, a dla emerytów 5 zł miesięcznie. Ponieważ składki i darowizny stanowią jedyny dochód Klubu, bardzo gorąco apeluję do członków Klubu o regularne płacenie składek. .

Elektroniczna wersja Biuletynu

W związku ze wzrostem kosztów przesyłki pocztowej Biuletynu prosimy o zgłoszenie do Sekretariatu Klubu informacji, komu można przesyłać nasz program mailem. Prosimy o podanie adresu mailowego.

Przypominamy, że KIK ma swój profil na Facebooku:

Przypominamy, że KIK ma swój profil na Facebooku: https://www.facebook.com/klubinteligencjikatolickiejwkrakowie/
Można tam zaglądać bez konieczności logowania lub posiadania własnego konta na portalu. Zachęcamy do licznych odwiedzin i polubień oraz prosimy o wszelkie sugestie, dzięki którym nasz profil uzyska pożądany kształt, a w szczególności pożądaną treść i szatę graficzną

 

ZEBRANIA SEKCJI, SPOTKANIA, DYŻURY

We wszystkich sprawach klubowych zapraszamy do sekretariatu Klubu w godzinach dyżurów czyli w czwartki od 17.00 do 18.00 oraz na godzinę przed spotkaniami organizowanymi na Siennej w inne dni tygodnia